تعادل اندازی مهاباد کتابخانه آموزش و پرورش

تعادل: اندازی مهاباد کتابخانه آموزش و پرورش راه اندازی 6 کتابخانه روستایی آغاز سال تحصیلی روستای قوزلوی سفلی

گت بلاگز اخبار بین الملل تمام نیروهای «غیرسوری» باید در سریع‌ترین وقت ممکن، از جنوب سوریه خارج شوند / لاوروف

وزیر خارجه روسیه گفت: عواملی روی سیاست خارجی واشنگتن تأثیرگذار است و هر لحظه نیز یک سمت و سو ندارد و اغلب بسیار متناقض است.مسکو مایل است شاهد این مسئله باشد که

تمام نیروهای «غیرسوری» باید در سریع‌ترین وقت ممکن، از جنوب سوریه خارج شوند / لاوروف

لاوروف: تمام نیروهای «غیرسوری» باید در سریع ترین وقت ممکن، از جنوب سوریه خارج شوند

عبارات مهم : ایران

وزیر خارجه روسیه گفت: عواملی روی سیاست خارجی واشنگتن تأثیرگذار است و هر لحظه نیز یک سمت و سو ندارد و اغلب بسیار متناقض است.مسکو مایل است شاهد این مسئله باشد که سیاست خارجی آمریکا قابل آینده نگری تر باشد.

وزیر امور خارجه روسیه گفته است که آمریکا با خروج از توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران به دنبال تقابلی تمام عیار با پایتخت کشور عزیزمان ایران است.

به گزارش فارس، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه امروز چهارشنبه تأکید کرد، واشنگتن با خارج شدن توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران (برجام) به دنبال «تقابلی تمام عیار» با پایتخت کشور عزیزمان ایران است.

تمام نیروهای «غیرسوری» باید در سریع‌ترین وقت ممکن، از جنوب سوریه خارج شوند / لاوروف

ایران و پنج کشور عضو دائم شورای امنیت شرکت ملل (آمریکا، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) به علاوه آلمان در تیرماه سال ۱۳۹۴ به توافقی دست یافتند که قرار بود در ازای ایجاد محدودیت در بخش هایی از فعالیت های هسته ای ایران، همه تحریم های بین المللی و یکجانبه مرتبط با برنامه هسته ای کشور عزیزمان ایران را برطرف کند.

کارشکنی های آمریکا در اجرای برجام از وقت روی کار آمدن «دونالد ترامپ» به عنوان مدیر جمهوری آمریکا شدت گرفت. او در اقدامی که نقض صریح بندهای توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران محسوب می شود، بارها ترساندن کرد کشورش را از توافق خارج خواهد کرد و یا راجع به تجارت با کشور عزیزمان ایران به کشورهای اروپایی هشدار داد.

وزیر خارجه روسیه گفت: عواملی روی سیاست خارجی واشنگتن تأثیرگذار است و هر لحظه نیز یک سمت و سو ندارد و اغلب بسیار متناقض است.مسکو مایل است شاهد این مسئله باشد که

ترامپ آخر روز سه شنبه ۸ می (۱۸ اردیبهشت ماه) آمریکا را از برجام خارج کرد و فرمانی را جهت بازگرداندن تحریم ها علیه کشور عزیزمان ایران بعد از دوره های زمانی ۹۰ و ۱۸۰ روزه امضا کرد.

وزیر خارجه روسیه در اجلاس بین المللی «پریماکوف ریدینگز» تأکید کرد، آمریکا روی یک تقابل تمام عیار با کشور عزیزمان ایران حساب می کرد، زمانی که از توافق هسته ای خارج شد.

«پریماکوف ریدینگز» یک اجلاس بین المللی است که معمولا هر سال در نیمه سوم فصل بهار با نشانه ترویج گفت وگو راجع به پرسشها جهانی در جریان، سیاست بین المللی و امنیت با حضور کارشناسان و دیپلمات ها و سیاستمداران رده اوج در روسیه برگزار می شود.

تمام نیروهای «غیرسوری» باید در سریع‌ترین وقت ممکن، از جنوب سوریه خارج شوند / لاوروف

لاوروف در ادامه گفت: «من آینده نگری های آخرالزمانی در دهه 1980 را راجع به «زمستان هسته ای» به خاطر دارم که خوشبختانه محقق نشد اگرچه با ظهور بهار عربی از طریق یک سری از وقایع تراژیک، مسئله تسلیحات کشتار جمعی شدت پیدا کرد».

وی افزود: «من به خروج آمریکا از توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران (برجام) با رویکرد سازماندهی تقابلی تمام عیار با کشور عزیزمان ایران و بسیاری شرایط ایجاد شده است با استفاده ادعایی از تسلیحات شیمیایی با نشانه نهایی عوض کردن رژیم در دمشق اشاره دارم».

وزیر خارجه روسیه گفت: عواملی روی سیاست خارجی واشنگتن تأثیرگذار است و هر لحظه نیز یک سمت و سو ندارد و اغلب بسیار متناقض است.مسکو مایل است شاهد این مسئله باشد که

وزیر خارجه روسیه همچنین تصریح کرد، مسکو مایل است شاهد این مسئله باشد که سیاست خارجی آمریکا قابل آینده نگری تر باشد.

لاوروف در این باره گفت: «عواملی روی سیاست خارجی واشنگتن تأثیرگذار است و هر لحظه نیز یک سمت و سو ندارد و اغلب بسیار متناقض است».

تمام نیروهای «غیرسوری» باید در سریع‌ترین وقت ممکن، از جنوب سوریه خارج شوند / لاوروف

وزیر خارجه روسیه تأکید کرد: «آمریکا مسیری را جهت انزوای کشور عزیزمان ایران در پیش گرفته با این امید که پایتخت کشور عزیزمان ایران سیاست خود را [با این مسئله] وفق دهد».

وی علاوه بر این از واشنگتن خواست تا گفت وگو با کشور عزیزمان ایران را شروع کند. لاوروف تصریح کرد: «گفت وگوهای مستقیم راجع به کره شمالی، سوریه و اوکراین مهم است».

تمام نیروهای غیرسوری باید از جنوب سوریه خارج شوند

وزیر خارجه روسیه در ادامه به عنوان سوریه نیز پرداخت و تأکید کرد: «تمام نیروهای غیرسوری باید از منطقه جنوبی سوریه در سریع ترین وقت ممکن خارج شوند».

«میخائیل بوگدانوف» معاون وزیر خارجه روسیه روز گذشته اعلام کرده بود که قرار است یک نشست سه جانبه میان روسیه، آمریکا و اردن راجع به منطقه کم کردن تنش در جنوب سوریه برگزار شود.

روسیه روز دوشنبه نیز اعلام کرده بود که تنها ارتش دولت سوریه باید در مرز جنوبی این کشور و در مناطق هم مرز با اردن و اراضی اشغالی حضور داشته باشند.

این بیانات مقامات روس زمانی مطرح شد که واشنگتن راجع به «اقدامات قاطع» در ارتباط با نقض آتش بس در منطقه هشدار داد.

ضرورت برگزاری گفت وگوهای چندجانبه جهت حل بحران کره

وزیر خارجه روسیه در بخش دیگری از اظهاراتش به سراغ مسئله شبه جزیره کره رفت و تأکید کرد: «ما هنگام سفر به پیونگ یانگ به دنبال آگاهی از موضع کره شمالی راجع به حل پرسشها مربوط به شبه جزیره کره هستیم».

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه تصریح کرد: «گفت وگوهای چندجانبه ای باید در مرحله نهایی روند حل بحران کره شمالی برگزار شود».

دیپلمات ارشد روسیه همچنین هشدار داد: «اوضاع اطراف پرسشها مربوط به کره شمالی فورا حل نمی شود و ما باید صبور باشیم».

هفته گذشته رسانه های روسی از سفر قریب الوقوع لاوروف به کره شمالی خبر داده بودند. روسیه با وجود حمایت از تحریم های شرکت ملل علیه پیونگ یانگ، یکی از متحدان کره شمالی به حساب می آید.

صبح امروز چهارشنبه خبرگزاری رسمی کره شمالی تایید کرد که سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه به کره شمالی سفر می کند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، خبرگزاری کِی .سی.ان.اِی اعلام کرد که بعد از دعوت «ری یانگ-هو» وزیر خارجه کره شمالی از همتای روسی خود، لاوروف به کره شمالی سفر خواهد کرد.

خبرگزاری تاس روسیه نیز بعدا به نقل از وزارت خارجه روسیه خبر داد، لاوروف روز ۳۱ می یعنی پنج شنبه به پیونگ یانگ سفر می کند.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | روسیه | سوریه | سیاست | آمریکا | کره شمالی | کره شمالی | وزارت خارجه | وزیر امور خارجه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs