تعادل اندازی مهاباد کتابخانه آموزش و پرورش

تعادل: اندازی مهاباد کتابخانه آموزش و پرورش راه اندازی 6 کتابخانه روستایی آغاز سال تحصیلی روستای قوزلوی سفلی

گت بلاگز اخبار بین الملل ترکیه در قطر نیروی رزمی مستقر می‌کند

پارلمان ترکیه با اصرار حزب حاکم عدالت و توسعه، دو توافقنامه نظامی با قطر را تایید کرد که اجازه اعزام نیرو به قطر را به آنکارا می‌دهد.

ترکیه در قطر نیروی رزمی مستقر می‌کند

ترکیه در قطر نیروی رزمی مستقر می کند

عبارات مهم : ترکیه

پارلمان ترکیه با اصرار حزب حاکم عدالت و توسعه، دو توافقنامه نظامی با قطر را تایید کرد که اجازه اعزام نیرو به قطر را به آنکارا می دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه الجزیره، بر اساس این توافقنامه ها که با درخواست فوری دولت ترکیه و تایید 240 نماینده تصویب شد، ارتش ترکیه می تواند به قطر نیروی رزمی اعزام کند.

ترکیه در قطر نیروی رزمی مستقر می‌کند

بر این اساس همچنین قرار شده است دولت ترکیه در قطر یک پایگاه نظامی ایجاد کند و علاوه بر استقرار نیروی رزمی در این پایگاه، به آموزش ارتش قطر نیز بپردازد.

تصویب با فوریت این توافقنامه ها که در واقع کار تنظیم و تهیه آنها به سال 2014 و 2015 بر می گردد در پی تنش های اخیر میان قطر و بعضی کشورهای عربی به خاص عربستان و امارات بر می گردد که زمزمه های احتمال حمله نظامی به قطر جهت عوض کردن خاندان حاکم این کشور نیز از آن به گوش می رسد.

پارلمان ترکیه با اصرار حزب حاکم عدالت و توسعه، دو توافقنامه نظامی با قطر را تایید کرد که اجازه اعزام نیرو به قطر را به آنکارا می‌دهد.

بر اساس توافق نظامی یکسان میان قطر و ترکیه تعداد نیروهای اعزامی به قطر را ارتش ترکیه مشخص خواهد کرد و مدت وقت ماندن آنها در این کشور کوچک حاشیه خلیج فارس نیز بر عهده ترکیه خواهد بود.

قطر و ترکیه که هر دو از حامیان سرسخت جریان اخوان المسلمین هستند مواضع مشترکی راجع به بعضی پرسشها منطقه ای از جمله درگیری های لیبی، تنش ها در مصر و تحولات سوریه دارند.

واژه های کلیدی: ترکیه | حمله نظامی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs