تعادل اندازی مهاباد کتابخانه آموزش و پرورش

تعادل: اندازی مهاباد کتابخانه آموزش و پرورش راه اندازی 6 کتابخانه روستایی آغاز سال تحصیلی روستای قوزلوی سفلی

گت بلاگز اخبار اجتماعی بودجه ۳۰۰ میلیارد تومانی جهت مقابله با آسیب‌های اجتماعی در لایحه بودجه ۹۷ / رحمانی فضلی

وزیر کشور گفت: دولت ردیف مستقلی در بودجه ۹۷ جهت مقابله با آسیب‌های اجتماعی در نظر گرفته که ارزش آن ۳۰۰ میلیارد تومان است.

بودجه ۳۰۰ میلیارد تومانی جهت مقابله با آسیب‌های اجتماعی در لایحه بودجه ۹۷ / رحمانی فضلی

رحمانی فضلی: بودجه ۳۰۰ میلیارد تومانی جهت مقابله با آسیب های اجتماعی در لایحه بودجه ۹۷

عبارات مهم : زلزله

وزیر کشور گفت: دولت ردیف مستقلی در بودجه ۹۷ جهت مقابله با آسیب های اجتماعی در نظر گرفته که ارزش آن ۳۰۰ میلیارد تومان است.

به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در جمع خبرنگاران در جلسه شورای اجتماعی کشور اظهار کرد: در ملاقات با مقام معظم رهبری و تشکیل ۵امین جلسه شورای اجتماعی با حضور سران قوا و مسوولان، ایشان با توجه به گزارشی که ستاد داده بود ارزیابیشان را مطرح کردند.

بودجه ۳۰۰ میلیارد تومانی جهت مقابله با آسیب‌های اجتماعی در لایحه بودجه ۹۷ / رحمانی فضلی

وی ادامه داد: بنده با توجه به مسوولیتم در این ستاد گزارشی دادم و نهایتا مقام معظم رهبری دستورات و سیاست های جدیدی مطرح کردند. امروز در این جلسه دستورات ایشان را به دستگاه ها ابلاغ کردیم. همچنین یکی از دستور کارهای دیگر این جلسه بحث ایدز بود لیکن این بیماری اکنون به عنوان آسیب اجتماعی مطرح است.

وزیر کشور افزود: وزارت بهداشت مامور شده است بود گزارشی در این خصوص آماده کند که در این جلسه ارایه شد. جمع بندی جلسه این بود که برنامه جامع تقسیم کار ملی را وزارت بهداشت آماده کند و دستگاه های معین و همکار را نیز مشخص نماید. همچنین نشانه گذاری ها انجام شود تا به تناسب دوره های زمانی پیگیری های مورد نیاز را انجام دهیم.

وزیر کشور گفت: دولت ردیف مستقلی در بودجه ۹۷ جهت مقابله با آسیب‌های اجتماعی در نظر گرفته که ارزش آن ۳۰۰ میلیارد تومان است.

رحمانی فضلی با بیان اینکه هر شش ماه یکبار گزارش عملکرد دستگاه ها را تقدیم مقام معظم رهبری می کنیم گفت: این بار گزارش ها در حوزه های متفاوت از جمله طلاق و اعتیاد قابل قبول بود. در خصوص طلاق روند رو به کاهشی داشتیم و در بحث اعتیاد نیز درمان روند خوبی را دارد و در پایتخت کشور عزیزمان ایران اکنون ۸۵۰۰ نفر از معتادان متجاهر را درمان می کنیم. در حوزه مقابله نیز سال گذشته رقم ۱۳ درصد زیاد کردن کشفیات داشتیم.

وی در خصوص حاشیه نشینی گفت: در بحث حاشیه نشینی کارها خوبی در حوزه محتوای اجتماعی و کالبدی صورت گرفته است البته این روند راضی کننده نیست و رهبری هم تاکید داشتند که باید به حاشیه نشینی با اولویت بیشتری پرداخته شود.

وزیر کشور ادامه داد: رهبری همچنین به استفاده از ظرفیت های مردمی و سمن ها در حوزه کم کردن آسیب های اجتماعی تاکید داشتند و بایستی به سمن ها کمک های مالی کنیم. در حوزه پیشگیری طبق سیاست گذاری رهبری ۵۰ درصد منابع باید صرف امور پیشگیری شود و این عنوان عمق نگاه رهبری را به بحث کنترل آسیب های اجتماعی نشان می دهد.

بودجه ۳۰۰ میلیارد تومانی جهت مقابله با آسیب‌های اجتماعی در لایحه بودجه ۹۷ / رحمانی فضلی

وی همچنین در خصوص بودجه تخصیص داده شده است به حوزه آسیب های اجتماعی گفت: دولت ردیف مستقلی در بودجه ۹۷ جهت آسیب های اجتماعی در نظر گرفته که ارزش آن ۳۰۰ میلیارد تومان است و این می تواند گام موثرتری نسبت به سال قبل باشد. البته این رقم جدا از بودجه عمرانی ۲۰۰ میلیارد تومانی جهت حاشیه نشینی است.

وزیر تاکید کرد: تخصیص داده شده است این مبالغ کافی نیست و دستگاه ها باید از منابع داخلی خودشان استفاده کنند. لیکن این وظیفه ذاتی آنها است و این مبالغ جهت این است که اگر اولویت هایی را تشخیص دادیم بتوانیم کمک کنیم.

وزیر کشور گفت: دولت ردیف مستقلی در بودجه ۹۷ جهت مقابله با آسیب‌های اجتماعی در نظر گرفته که ارزش آن ۳۰۰ میلیارد تومان است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه باقی مانده های گروه تروریستی داعش به سمت افغانستان و پاکستان حرکت کرده اند آیا تدابیری جدیدی جهت این عنوان اندیشیده شده است است؟ گفت: عنوان گروه های تروریستی جهت ما از نظر امنیتی دارای اهمیت بسیار بالایی هست. ما کاملا تحرکات آنان را رصد می کنیم و پیگیر فعالیت های آنان هستیم. شکست داعش در سوریه و عراق موجب می شود تا روش های جدیدی را به کار گیرند و دامنه کارشان را به سایر کشورها گسترش دهند.

وی ادامه داد: تروریستها به دنبال این هستند که در بعضی مناطق عضوگیری جدیدی داشته باشند و آنجا را مرکز فعالیتشان کنند. همکاری وسیعی در منطقه جهت مقابله با تروریست ها شکل گرفته هست. همچنین عراق، سوریه، روسیه، ترکیه، پاکستان و افغانستان مصمم به برخورد جدی با تروریست ها هستند.

بودجه ۳۰۰ میلیارد تومانی جهت مقابله با آسیب‌های اجتماعی در لایحه بودجه ۹۷ / رحمانی فضلی

رحمانی فضلی بیان کرد: جمهوری اسلامی با تسلطی که به این عنوان دارد همواره این مهم را رصد می کنند. امیدوارم بتوانیم روزی در منطقه با امنیت و صلح کامل و بدون تروریسم زندگی کنیم. کشورهایی که امنیت، آرامش و صلح را جهت منطقه نمی خواهند در پی توطئه ها و فتنه ها و تربیت تروریست ها هستند.

استقرار روزانه۴۰۰ کانکس جهت زلزله زدگان به وسیله قرارگاه خاتم

وی همچنین به عملکرد دستگاه های اجرایی سمن ها در زلزله کرمانشاه اشاره کرد و گفت: شبهه افکنی هایی در زمینه کمک رسانی دستگاه ها ایجاد شد که درست نبود. در روز اول زلزله ۷۰۰۰ مجروح و مصدوم از مناطق زلزله زده انتقال یافته شدند. همچنین ۵۶ هیلکوپتر جهت امدادرسانی در آسمان منطقه به پرواز درآمدند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی در بعد امدادرسانی رکورد بسیار خوبی را برجای گذاشت گفت: در روز اول با وجود اینکه دو بیمارستان تخریب شده است بود پزشکان ما ۳۵۰ عمل جراحی انجام دادند. در شب اول ۲۵هزار چادر توزیع کردیم که این تعداد در روز سوم به ۹۰ هزار چادر رسید.

وی اضافه کرد: بزرگترین مسئله مردم اسکان موقت است و در تلاشیم که آن را برطرف کنیم. وزرات راه و شهرسازی متولی مسکن موقت شده است است که در قراردادی با قرارگاه خاتم بنا شد تا روزی ۴۰۰ کانکس را در منطقه مستقر کنند. استقرار کانکس ها کار آسانی نیست و به زیرساخت نیاز دارد.

رحمانی فضلی گفت: دولت ۱۰۰۰ میلیارد تومان جهت زلزله تخصیص داده شده است داده هست. همچنین پرسشها مردم زلزله زده در هوای سرد همچنان باقی است و بایستی با همکاری یکدیگر پرسشها را برطرف کنیم.

وی در آخر صحبت هایش از سفر احتمالیش به مناطق زلزله زده کرمانشاه خبر داد.

واژه های کلیدی: زلزله | مقابله | دستگاه | لایحه بودجه | مقام معظم رهبری | آسیب های اجتماعی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs