تعادل اندازی مهاباد کتابخانه آموزش و پرورش

تعادل: اندازی مهاباد کتابخانه آموزش و پرورش راه اندازی 6 کتابخانه روستایی آغاز سال تحصیلی روستای قوزلوی سفلی

گت بلاگز اخبار اجتماعی از ترافیک لذت ببرید

به گزارش مجله مهر، زمانی که آدم ها تصمیم گرفتند به جای راه های مال رو، خیابان داشته باشند و به جای صدای تاخت کالسکه های سواری صدای بوق ماشین ها را بشنوند خیلی

از ترافیک لذت ببرید

از ترافیک لذت ببرید

عبارات مهم : ماشین

به گزارش مجله مهر، زمانی که آدم ها تصمیم گرفتند به جای راه های مال رو، خیابان داشته باشند و به جای صدای تاخت کالسکه های سواری صدای بوق ماشین ها را بشنوند خیلی ها به این فکر می کردند که با خداحافظی از زندگی سنتی و سلام به زندگی مدرن می شود در ازای دود خوردن و از دست دادن هوای پاک، سرعت به دست آورد و از اتلاف وقت جلوگیری کرد؛ ولی کسی فکرش را هم نمی کرد پشت همه این گز کردن سریع مسیرها و خیابان های شهری پدیده ای باشد به نام «ترافیک»، چیزی که به واسطه زیاد کردن روز به روز ماشین ها از آن به عنوان معضل شهرهای بزرگ و توسعه یافته یاد می کنند. تا جایی که به تازگی در بروزترین گزارش های جهانی اعلام شد که اخیراً بر اساس آمار سال ۲۰۱۷ رانندگان هر سال بیش از ۱۰۰ساعت را پشت ترافیک می گذرانند. ۱۰۰ساعت در سال که طی شبانه روز به جای اتلاف شدن در ترافیک می تواند جای خودش را به کارها لذت بخش تر و مفیدتری بدهد. اینجا سراغ پیشنهادها و خرده کارهایی رفتیم که می شود به محض مواجهه با ترافیک آن ها را به کار بست و به جای کلافه شدن از شرایط موجود از حداقل وقت های ازدست رفته حداکثر استفاده را کرد.

با تلفن حرف بزنید
باید اهل کلانشهر باشید تا طعم ترافیک سنگین و چند ساعته را چشیده باشید. ترافیک های کندی که جهت چند متر جلو رفتن باید دقیقه های زیادی را چشم انتظار باشید و به سپر عقب ماشین جلویی خیره بمانید؛ ولی یکی از کارهایی که در این راستا می شود جهت گذران راحت تر وقت انجام داد و کمتر حرص خورد چک کردن و جواب دادن خبر ها و تماس های افرادی است که طی روز به هر بهانه ای از پاسخ دادن به آن ها منصرف شده است اید یا مدت ها از آن ها خبری ندارید. فقط به این توصیه توجه داشته باشید که به محض روان شدن و حرکت کردن به صحبت های تلفنی آخر دهید چون در غیر این صورت ممکن است به خاطر تخلف رانندگی با جریمه پلیس رو به رو شوید.

در کتاب خوانی جلو بیفتید
اگر جزو آن دسته از آدم هایی هستید که اهل مطالعه اید و دوست دارید یک تنه آمار سرانه کتاب خوانی بین ایرانی ها را ارتقا دهید. کتاب خواندن در ترافیک های سنگین و طاقت فرسا می تواند یکی از گزینه های مناسب جهت گذران وقت باشد. موضوعی که باعث می شود نه تنها از تلف شدن وقتتان غمگین نباشید بلکه کمک می کند به واسطه چند صفحه ای که پشت ترافیک ماشین ها خوانده اید احساس خوشایندی داشته باشید؛ علی الخصوص که طی روز حجم کارهای متفاوت یا معاشرت با آدم ها این اجازه را به شما ندهد. جهت همین می توان گفت که خلوت ترافیک های چند ساعته می تواند وقت مناسبی جهت ورق زدن رمان ها و کتاب های مدنظرتان باشد. این را هم فراموش نکنید که با توجه به رفت وآمدهای خیابانی دنیای شهری، کتاب های دیجیتال به مراتب می توانند گزینه بهتری از نمونه های کاغذی اش باشند چون فارغ از بحث صرفه جویی کاغذ، سبکی و دسترسی آن در گوشی تلفن همراه ها کتاب خواندن را زیاد از قبل ساده می کند.

فیلم ببینید
اگر پشت ترافیک مانده اید و راننده نیستید یا حتی جزو کسانی تلقی نمی شوید که جهت فیلم و سریال دیدنشان خیلی سلسله مراتب و آداب خاصی در نظر می گیرند، این مورد می تواند یکی از دل چسب ترین گزینه ها باشد، بعد حتماً به تماشای فیلم روی مانیتورهای خود ماشین یا روی تبلت و حتی صفحه گوشی تلفن همراه فکر کنید هر چند این مدل دیدن شاید به اندازه تماشا روی صفحه بزرگ تلویزیون منزل لذت بخش نباشد.

از ترافیک لذت ببرید

جدول حل کنید
از قدیم الایام یکی از سرگرمی هایی که از جانب بزرگترها جهت اوقات فراغت پیشنهاد می شد حل جدول بود. جدول هایی که یا در صفحات روزنامه ها جا خوش کرده بودند یا در مجله های مخصوص ؛ چون این کار هم یک جور ورزش ذهنی به حساب می آمد هم به اوج رفتن اطلاعات عمومی کمک می کرد. جهت همین می شود گفت یکی از گزینه های خوب جهت سرکردن ترافیک می تواند همین جدول حل کردن باشد.جدولی که الآن نه فقط در مطبوعات که حتی در اپلیکیشن های موبایلی هم یافت می شود.

به گزارش مجله مهر، زمانی که آدم ها تصمیم گرفتند به جای راه های مال رو، خیابان داشته باشند و به جای صدای تاخت کالسکه های سواری صدای بوق ماشین ها را بشنوند خیلی

پادکست ها را جدی بگیرید
رادیو و موسیقی گوش کردن یکی از کارهای پای ثابتی است که همه آدم ها حین ماشین سواری و رانندگی به آن فکر می کنند. از همین رو می شود گفت که آپشن شنیدنی ها در ماشین می تواند خیلی گسترده تر از رادیو یا موزیک گوش دادن صرف باشد. جهت همین بد نیست موقع گرفتار شدن در ساعات پرترافیک شهر به شنیدن پادکست های متفاوت هم فکر کنید از گوش دادن کتاب های صوتی گرفته تا صحبت های واعظان و اساتید گوناگون.

زبان تمرین کنید
شاید باور نکنید که خیلی از آدم هایی که به زبان دیگری غیر از زبان مادری ارزش آشنایی یا تسلط دارند بخش چشم گیری از یادگیری هایشان را به همین خرده وقت های پیش پا افتاده مثل ایستادن در نوبت صف نان مدیون اند. چون از همین وقت های تکه تکه و پیش پا افتاده می شود جهت یادگیری چند لغت راحت استفاده کرد یا حتی در ترافیک های طولانی مدت علاوه بر یادگیری لغت می شود از فایل های صوتی آموزش زبان استفاده کرد.

به فکرتان استراحت دهید
یکی از موارد دیگری که در این شرایط به انجام دادنش توصیه شده است است استراحت و آزاد کردن ذهنتان در وقت های توقف ماشین است.هر چیزی که بنا به تجربه خودتان می تواند جهت شما آرامش بخش تلقی شود و حالتان را جهت ادامه روز بهتر کند مثل خواندن و زمزمه یک ذکر یا یک دعای خاص.

از ترافیک لذت ببرید

واژه های کلیدی: ماشین | ترافیک | خواندن | ترافیک | استفاده | یادگیری | در ماشین | اخبار اجتماعی

از ترافیک لذت ببرید

از ترافیک لذت ببرید

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs